Szkoła Podstawowa im. H. Ch. Andersena w Jawidzu

Telefon: (81) 757 70 44 ; email: sp_jawidz@interia.pl


ZA CO KOCHAM SWÓJ JĘZYK OJCZYSTY?

2021-02-24 13:35:55

 Język polski jest naszym językiem ojczystym, który nosimy w sercach i chcemy przekazać naszym potomkom. Jest to nasz narodowy obowiązek, aby nie zatracić języka i kultury polskiej. W tej rozprawce  udowodnię wam, za co kocham swój język ojczysty.

     Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę,  jest fakt, że jestem emocjonalnie związany z językiem polskim. Uwielbiam ten język,  ponieważ jest bardzo piękny i bogaty. Język ten jest językiem moich dziadków i pradziadków. Jest to mój język rodzinny i nie mogę go stracić. Kiedy jestem smutny i się stresuję, często czytam książki po polsku, dzięki czemu lepiej się czuję.       Kolejnym argumentem jest fakt, iż język polski przez wiele osób jest uznawany za jeden z trudniejszych języków świata. Dlatego jestem dumny, że potrafię posługiwać się biegle tym językiem. Wielu Polaków, którzy wyemigrowali do innych państw, pragną utrwalać język ojczysty i uczestniczą w kursach tego języka.

     Kolejnym przykładem potwierdzającym mą miłość do ojczyzny jest to, że Polska była i jest silnym krajem. Jestem zadowolony z tego, że moja Ojczyzna przeszła trzy rozbiory, a pomimo to język, kultura i Polska nadal istnieją.

      Powyższymi argumentami udowodniłem, że kocham swój język ojczysty, ponieważ potęga leży w naszej ojczystej mowie. Dlatego powinniśmy pielęgnować to, co przekazali nam przodkowie.

Galeria