Szkoła Podstawowa im. H. Ch. Andersena w Jawidzu

Telefon: (81) 757 70 44 ; email: sp_jawidz@interia.pl


Oskar Żukowski wicemistrzem Polski

2020-12-02 19:00:07

W dniach od 27 do 29 listopada 2020r. w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach – styl wolny. Doskonale spisali się zawodnicy  LKS „ISKRA” Spiczyn, zdobywając 2 srebrne medale: w kategorii wagowej 38 kg – Oskar Żukowski – uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Ch. Andersena w Jawidzu i w kategorii wagowej 85 kg – Damian Staśczak – uczeń Szkoły Podstawowej w Spiczynie.

Obaj zawodnicy przeszli  jak burza swoje walki eliminacyjne i dopiero w finałach ulegli swoim przeciwnikom. Walki finałowe stwarzały dużą nadzieję na zwycięstwo, ponieważ Oskar Żukowski jeszcze pod koniec pierwszej rundy prowadził 4:2, a Damian Staśczak 35 sekund przed końcem walki prowadził 8:0 i niefortunnie przegrał na łopatki.

W zawodach wzięli udział jeszcze dwaj zawodnicy „ISKRY”: Diego Jakubas – 57kg i Mikołaj Piątek – 68kg. Obaj zawodnicy dotarli do czwartej rundy turnieju.

Udział w Mistrzostwach Polski poprzedzony był doskonałym startem

w Mistrzostwach Regionu „C”, które odbyły się 17 października, również w Zgierzu. Na tym turnieju Oskar Żukowski zdobył złoty medal, a Damian Staśczak, Diego Jakubas i Mikołaj Piątek zdobyli brązowe medale, przegrywając tylko po jednej walce.

Wyniki, które reprezentujemy, to doskonałe zakończenie sezonu 2020r., który był bardzo trudny ze względu na pandemię Covid-19 i związane z tym obostrzenia sanitarne. Praca była mniej regularna, częściowo zajęcia prowadzone były online.

Klub sportowy „ISKRA” Spiczyn w tym roku - w październiku –ukończył 30 lat funkcjonowania. Mamy nadzieję, że obchody jubileuszowe uda nam się zrealizować w przyszłym roku, a nieprzyjemne przeżycia związane z pandemią będą już za nami.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować kolegom klubowym naszych medalistów, którzy poświęcili dużo czasu i energii na pomoc w przygotowaniach, jako sparingpartnerzy. Szczególne podziękowania należą się Oliwierowi Żukowskiemu, który wspólnie z bratem Oskarem przygotowywał się i liczył na swój własny, w pełni zasłużony medal. Zdobycie miejsca na podium uniemożliwiła mu kontuzja i przerwa w treningach.

Życzymy wszystkim zawodnikom dalszych sukcesów i gratulujemy osiągnięć.

Cała społeczność „ISKRY” Spiczyn życzy Państwu zdrowych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a przyszły rok 2021 -  pozwolił nam wrócić do pełnej normalności w życiu codziennym.

Galeria